Хелън Мирън: Аз съм феминистка, но Джеймс Бонд трябва да е мъж
Британската актриса Хелън Мирън казва в изявление, че въпреки да е феминистка, следващият Джеймс Бонд трябва да е мъж, съобщи Пи Ей мидия/ДПА.
Мирън споделя мнението си откакто от студиата Amazon MGM Studios, които поеха креативния надзор над известния персонаж, разкриха предишния месец, че основателят на " Остри козирки " Стивън Найт ще напише сюжета за идващия филм за приключенията на сътрудник 007.
В изявление за сп. " Сага " (Saga) 80-годишната Хелън Мирън споделя: " Аз съм огромна феминистка, само че Джеймс Бонд би трябвало да е мъж. Не може да е жена. Просто не става. Джеймс Бонд би трябвало да е Джеймс Бонд, другояче се трансформира в нещо друго ".
На 28 август по Нетфликс излиза драмата " Криминален клуб " Четвъртък " (The Thursday Murder Club) на режисьора Крис Кълъмбъс. Във кино лентата, приспособен по бестселъра на телевизионния водещ Ричард Озмън, Мирън си партнира със 72-годишния Пиърс Броснан - един от актьорите, играли ролята на Джеймс Бонд през годините.
Той е на едно мнение с екранната си партньорка по отношение на идващото преобразяване на Бонд и споделя пред списанието: " О, мисля, че би трябвало да е мъж ".
Актьорът добавя, че обожава света на Джеймс Бонд - подарък, от който продължава да черпи с цялостни шепи. " Сега обаче съм просто фен, седнал съм и чакам да видя какво ще ни предложат ", споделя Броснан.
Хелън Мирън по-рано означи, че " цялата идея за Джеймс Бонд еродена и пропита от бездънен сексизъм ".
Във филма " Криминален клуб " Четвъртък " актрисата играе пенсионирана шпионка, която е и основателка и лидерка на клуба. Говорейки за своята героиня Елизабет, Мирън показва, че " дамите постоянно са били значима и извънредно значима част от тайните служби ".
На въпрос дали тя е по-доброто преобразяване на шпионин от Джеймс Бонд, Хелън Мирън дава отговор: " По-реалистично. Но не толкоз занимателно като Бонд! "
" Хубавото на филм като този е, че припомня на всички, че като по-възрастен човек не съм лишена от нищо. Имам воля, сила, отдаденост, пристрастеност и разсъдък. Всичко това не завършва, когато навършиш 40 ", добавя актрисата.




